V úterý 7.9. 2021 se žáci naší školy vydali na výlet po okolí Králík. Naše trasa vedla po naučné stezce Vojenské historie, k bunkrům na Výšině a končila ve Vojenském muzeu Králíky. Po cestě žáci prověřili svou znalost lesní zvěře a poté i paměť, když museli následně poznaná zvířata odříkat zpaměti. Druhým úkolem bylo dojít co nejrychleji ze sedla k prvnímu bunkru na Výšině s helmou (plátěným pytlíkem) na hlavě tak, aby nikomu nespadla. Po třetí hře Ologudugudu, kterou jsme hráli přímo na „střeše“ bunkru, jsme zamířili k vojenskému muzeu, kde nás čekala krátká prohlídka místní expozice vojenské techniky. To nejlepší však přišlo na konec. Žáci měli možnost svézt se vojenským vozidlem – Tatrou 815-8 x 8, což všichni uvítali s nadšením. Tatra zvládla nelehký terén k bunkrům a zpět, povozila nás přes kopce a údolí a svou trasu  zakončila u bývalé bramborárny. Zážitky dětí jsou nezapomenutelné. Líbila se jim především jízda vojenským vozidlem…

Tímto převelice děkujeme Vojenskému muzeu Králíky, zvláště pak panu Martinu Večeřovi za ochotu a vstřícnost, za pěkný a dobrodružný zážitek!

N.: „Bylo to dobrý, jízda byla v poho.“

S.: „Zábavná jízda!“

M.: „Srandovní jízda, dostala jsem klackem přes pusu.“

Š.: „Bylo to dobrý, ale jízda mohla být delší a rychlejší.“

P.: „Celé si mi to líbilo!“

P.: „Líbilo se mi vše, nejvíce skákačka!“

K.: „Nejlepší bylo, jak jsme jeli do kopce.“

M.: „Líbilo se mi v muzeu a jak jsme jeli do příkopu.“

F.: „Líbilo se mi všechno, mám dobrou paměť, pamatoval jsem si všechna zvířata. Taky bylo dobrý, jak jsme jeli do kopce a pak zas dolů.“

M.: „Dobrá byla jízda autem.“

A.: „Líbilo se mi, jak to auto drncalo!“

An.: „Líbilo se mi muzeum.“

Z.: „Líbilo se mi auto a jízda.“

M.: „Líbilo se mi všechno, jízda autem a stará auta v muzeu.“

S.: „Všechno se mi líbilo. Tanky a hlavně jízda.“

L.: „Líbily se mi soutěže, prohlídka v muzeu a jízda autem.“

Š.: „Mně se líbila jízda autem, bouchaly mě větve. A taky tanky.“

P.: „Jak jsme jeli autem. A soutěže.“

A.: „Nejlepší bylo, jak nadskakovalo auto, muzeum a soutěže.“

M.: „Tanky v muzeu, velký auta, velký kola, kabina a střecha s majáčkem. A jízda!“