Na jaře roku 2020 jsme nominovali Městskou knihovnu Králíky za téměř dvacetiletou aktivní spolupráci – pravidelné měsíční návštěvy žáků v rámci vyučování, realizace výstav žákovských prací, prezentace výstupů projektů naší školy, školního časopisu, společný pokus o komunitní plánování, úspěšná realizace projektu „Počítač pro Míšu“ v rámci celorepublikového projektu Čtení pomáhá a další a další aktivity. Pracovnice knihovny jsme nominovali i pro jejich lidskost, vstřícnost, ochotu pomáhat, dobrosrdečnost, pro jejich úsměv, který pro nás vždy vykouzlí, pro jejich nadšení, zapálení pro dobrou věc, pro jejich hřejivé srdíčko. 

Dne 3. 9. 2020 se v gotickém sále jihlavské radnice konalo slavnostní vyhlášení výsledků celostátního projektu „Cena Ď“. 

Krajské kolegium vybralo z devíti nominovaných v Pardubickém kraji právě naši Městskou knihovnu Králíky, která obdržela krajskou Cenu Ď a křišťálovou cenu sklárny ArtCristal Bohemia. 

Děkujeme a těšíme se na další spolupráci.