Ve dnech 27. – 28. června se uskutečnil dvoudenní sportovně turistický pobyt v Pastvinách, který byl finančně podpořený Pardubickým krajem částkou 16 000,- Kč. První den děti navštívily rozhlednu Amálka, na kterou vystoupaly po naučné stezce Království přírodních sil z Českých Petrovic. Dále navštívily místní zážitkový Sportareál, kde si dostatečně protáhly svá těla na trampolínách, skákacím hradu a užily si zábavnou jízdu na tubingu či nafukovacích člunech. Následoval pěší přesun do Pastvin po turistické trase a podvečerní koupání ve vodní nádrži. Osvěžit si svá těla po horkém dni bylo velmi příjemné. Druhý den byla pro děti připravená plavba na elektrolodích, aby si mohly prohlédnout celou přehradu. Zázemí pro ubytování a stravu nám opět poskytla chata Bublačka. Všichni jsme si to moc užili!